Kursy komputerowe tematyczne 

EDYTOR TEKSTU: MS OFFICE/LIBRE OFFICE (12 godzin) Listopad- Bielany

"Mam dużo spraw urzędowych, które załatwiam listownie. Gdybym tylko potrafił tworzyć pisma na komputerze.."

Edycja tekstu przy użyciu komputera to bardzo wygodny sposób na tworzenie różnych treści: listy, podania, wiersze, a nawet napisanie książki! Zaawansowana edycja tekstu bardzo usprawnia szybkość pracy na komputerze, ćwiczy koordynację, pozwala nam na dokładniejsze przekazanie  swoich myśli innym. 

SMARTFON (ANDROID) (20 godzin, wymagane są własne smartfony!) Nabór ciągły- Ochota

"Dopiero nauczyłam się obsługi komputera, a tu już wchodzą smartfony! Jak za tym nadążyć"

Smartfony to przyszłość technologii. Lekkie, wygodne i proste w obsłudze. Jedyne o czym zapominają producenci smartfonów to dodawanie do nich instrukcji obsługi. Na naszym kursie dowiecie się Państwo jak sprawnie korzystać z Waszych.. Telefonów? Komputerów? Wasz smartfon będzie tym, czym chcecie!

FACEBOOK i KOMUNIKACJA W INTERNECIE (14 godzin) Listopad- Wola

"Mój syn mieszka po drugiej stronie Warszawy, a wnuk w Gdańsku i oczywiście, że dzwonią,

ale może jest lepszy sposób żeby wiedzieć na co dzień co u nich?"

Obecnie najpopularniejszy portal społecznościowy na którym znajdziemy każdego. Więc jeżeli Państwa jeszcze tam niema albo chcecie się dowiedzieć jak korzystać z tego portalu to jest kurs, na który powinniście się Państwo koniecznie zapisać.
Prywatne wiadomości, wiadomości do bliższych i dalszych znajomych. Publiczne wpisy. Umieszczanie zdjęć, opisywanie ich. Oznaczanie się na zdjęciach. Szukanie wydarzeń. Strony związane z rozrywką, kulturą, zainteresowaniami, etykieta w Internecie... Tematów jest sporo!

 

ROZRYWKA W INTERNECIE (14 godzin) Zajęcia już w czerwcu- Listopad, Wola

"Moje wnuki mówią, że Internet jest fajny do zabawy! Tylko gdzie tam można znaleźć

coś ciekawego?"

Internet to miejsce w którym najbardziej dynamicznie rozwija się kultura. Jest przestrzenią najszybszej wymiany informacji i spotkań, pomiędzy ludźmi, którzy nigdy nie mieliby szansy spotkać się w rzeczywistości "pozainternetowej". Brzmi ciekawie, prawda? Na zajęciach będziemy uczyć się gdzie i jak szukać najciekawszych treści: kulinaria, filmy, muzyka, radio internetowe, blogi, vlogi, pinterest, a może nawet gry?

NARZĘDZIA GOOGLE (20 godzin) brak miejsc

"A te mapy, to też Google? A YouTube? A Gmail? To jest coś czego jeszcze nie mają?"

Kurs z narzędzi Google to najbardziej potrzebne narzędzia, które, odpowiednio użyte, ułatwiają i umilają nam życie: przeglądarka Google, poczta Gmail, portal z muzyką, teledyskami i blogami YouTube, Mapy Google, Google Street View, oraz Translator. Być może kogoś zainteresuje też czym jest Google Firma i możliwość ocenienia czyjejś firmy na Google?

E-TURYSTYKA (14 godzin) Listopad, Wola

"Mam duszę podróżnika i kompletny brak pojęcia na temat tego jak zorganizować sobie podróż."

Wszystko o planowaniu wyjazdów! Jak zamówić bilet w sieci? Jaki środek transportu wybrać? Który będzie najtańszy? Jak z wyprzedzeniem zamawiać tańsze bilety? Czy do Poznania pojechać pociągiem, czy... polecieć samolotem? Jak znaleźć najszybszą trasę? Jak szukać hoteli i zajmować w nich miejsca? Czy musimy mieć wydrukowany bilet, czy wystarczy wersja cyfrowa? A jak zwiedzić Wieliczkę nie wychodząc z domu? Na pewno jest strona internetowa, którą moglibyśmy wykorzystać. Dowiecie się tego na zajęciach!

FOTOGRAFIA (20 godzin) Brak miejsc

"Mam duszę artysty i.. aparat! Brakuje mi tylko troszkę wiedzy jak go użyć i jak zretuszować to zdjęcie"

Kurs porusza zagadnienie fotografii cyfrowej. Na kursie przebędziemy całą drogę: od wykonania poprawnie fotografii cyfrowej, przez zgranie jej na komputer i obróbkę zdjęcia, aż po podzielenie się ze znajomymi, bądź szerszą publicznością.  Możemy wysłać ją jako załącznik, za pomocą WeTransferu, umieścić na portalu społecznościowym, wykorzystać jako tapetę na pulpicie, zgrać na USB... Możliwości jest wiele!

BANKOWOŚĆ ELEKTRONICZNA (12 godzin) Nabór ciągły-  Brak miejsc

"Czas na dojrzałe decyzje- chcę mieć internetowe konto! To jest bezpieczne, prawda?"

Jest bezpieczne. Pod pewnymi warunkami. Na naszym kursie dowiecie się jak założyć konto internetowe, jak zabezpieczyć komputer, jak stworzyć bezpieczne hasło, czym jest dwustopniowa weryfikacja danych i inne zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z internetowego konta bankowego. Następnie przejdziemy do wykonywania bezpiecznych transakcji i jak kupić coś przez internet.

Na kursy obowiązują zapisy mailowe: kreatywni.kursy@gmail.com

Dodatkowo można zapisać się osobiście w każdą trzecią środę miesiąca w godzinach 11-15 Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie", ul. Nowolipie 25 B,

II piętro- sala dla III sektora
W miarę możliwości prosimy o zapowiedzenie swojej obecności

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now