top of page

Bezpłatne kursy smartfonowe
i komputerowe 2022-2024

Drodzy seniorzy! Po raz kolejny zapraszamy Was na kursy podstawowe, średnio zaawansowane oraz tematyczne, które prowadzone będą w 10 lokalizacjach w całej Warszawie! Prowadzimy kursy zarówno z obsługi komputera jak i smartfona z formie stacjonarnej.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w ośmioosobowych grupach i prowadzone są przez doświadczonych i przemiłych trenerów. Tempo zajęć dostosowywane jest do możliwości grupy, więc każdy uczestnik zostanie potraktowany z należną mu uwagą i zrozumieniem.
 

Kursy podstawowe skierowane są do osób zaczynających swoją przygodę z komputerem lub smartfonem. Zajęcia są skierowane do osób, które nie miały styczności z tymi urządzeniami oraz osób które chcą poznać od podstaw zasady ich działania. Kurs ma na celu opanowanie podstaw i doprowadzenie do momentu w którym będziecie potrafili w podstawowy sposób komunikować się z innymi za pomocą wybranych technologii. Jak rozpoznać, że to kurs dla Ciebie? Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie: "Czy potrafię wysłać do kogoś maila?" Jeżeli odpowiedź brzmi "nie" - zapraszamy na kurs podstawowy!
Dla uczestników tego kursu przygotowaliśmy wspólnie z UM st. Warszawy darmowe podręczniki w formie papierowej.


Kursy średnio zaawansowane to 20 godziny wspólnej pracy, w ramach której powtórzymy informacje dotyczące obsługi maila i rozwiniemy najprzydatniejsze umiejętności związane z obsługą komputera lub smartfona: wyszukiwanie informacji, korzystanie z map internetowych, wyszukiwanie dojazdów, wydarzeń kulturalnych, muzyki i filmów. Kurs średnio zaawansowany umożliwia poznanie najbardziej użytecznych nam stron internetowych i umiejętności potrzebnych do korzystania z nich.
Dla uczestników tego kursu przygotowaliśmy wspólnie z UM st. Warszawy darmowe podręczniki w formie papierowej oraz cyfrowej. (kliknięcie w link przenosi na naszą stronę z materiałami)


Kursy tematyczne to 20 godzin zajęć w trakcie których skupimy się na rozwijaniu wybranego tematu (do wyboru): Facebook, Narzędzia Google, Fotografia cyfrowa, Smartfon, E-turystyka, Narzędzia Office oraz E-rozrywka! 


Każdy z kursów to starannie przygotowany program, który daje uczestnikowi umiejętność płynnego poruszania się w wybranym obszarze. Materiały do kursów średnio zaawansowanych i tematycznych znajdziecie tutaj. (kliknięcie w link przenosi na naszą stronę z materiałami)

Lokalizacja kursów

Bemowo: Klub Bemowskiego Seniora, ul. Pełczyńskiego 30A
Bemowo: Osiedlowy Klub Kultury, ul. Sucharskiego 3

Ochota: Przystanek Książka, ul. Grójecka 42

Wola: CAM Nowolipie, ul. Nowolipie 25b

Wola: Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51, ul. Bielskiego 3

Bielany: Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1

Mokotów: OKAS, ul. Barcelońska 1
Mokotów: DWM, ul. Niepodległości 19

Targówek: Czytelnia Naukowa nr 1, ul. św. Wincentego 85
Wawer: Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 26, ul. Błękitna 32

 

Zapisy: kreatywni.kursy@gmail.com lub telefonicznie od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00-14:00: 693 258 256 

bottom of page