STATUT STOWARZYSZENIA  

 ZARZĄD STOWARZYSZENIA 

  WOJCIECH KACPRZAK  

Prezes zarządu Stowarzyszenia. Z wykształcenia socjolog, ukończył Akademię Pedagogiki Specjalnej.

Wieloletni pracownik sektora pozarządowego i firm związanych z edukacją. Obecnie prezes zarządu Stowarzyszenia Kreatywni 50 Plus. W swojej działalności skupia się na integracji środowisk związanych z edukacją cyfrową osób starszych i wzmacnianiu kapitału społecznego instytucji związanych z tą branżą. Współpracuje ściśle z UM st. Warszawa, Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych, oraz Fundacjami i Stowarzyszeniami zaangażowanym w zwiększanie kompetencji cyfrowych seniorów. Za najważniejsze w działaniu uznaje dokładne rozpoznanie potrzeb odbiorców swoich działań. Z sukcesami koordynuje projekty takie jak “Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora”, które dotarły do ponad 2000 seniorów i tworzą sieć 28 Punktów w Warszawie, w których każdy senior może uzyskać pomoc w zakresie edukacji cyfrowej na każdym poziomie umiejętności. Obecnie zmierza w stronę wywierania presji na producentów technologii, tak żeby uwzględniała także potrzeby starszych użytkowników i osób z różnymi niepełnosprawnościami.

LUCYNA SAWELLO-STANISZEWSKA

DSC05595.jpg

Członkini zarządu oraz skarbnik Stowarzyszenia. Pracuje w Stowarzyszeniu kontrolując jakość programów Stowarzyszenia, odwiedzając miejsca, z którymi współpracujemy, starając się poznać ich potrzeby i proponując zmiany w ich funkcjonowaniu. Uczestniczy we wszystkich inicjatywach Stowarzyszenia i wspiera je jako wolontariuszka. Do pracy z seniorami motywuje ją wewnętrzny pęd do ciągłego dokształcania się i poznawania świata. Oprócz uczęszczania na zajęcia komputerowe, uczy się też języków obcych. 

JOLANTA KOSAK

DSC_1945.jpg

Wiceprezeska zarządu Stowarzyszenia oraz księgowa.

Po latach pracy w zawodzie, postanowiła że wykorzysta swoje umiejętności. Wspomaga organizacyjnie i kadrowo pracę Stowarzyszenia. 

Pomocna, rzetelna, radosna, zawsze wspierająca osoby zatrudniane przez Stowarzyszenie. Jej motywacją jest chęć stałego rozwijania się i pomagania innym. 

W wolnych chwilach uczestniczy na zajęciach komputerowych, na których jest także wolontariuszką,  warsztatach partycypacyjnych,  zajęcia z malowania i rysunku, gimnastykę i wiele innych zajęć.